HARIDUS TOETUS

Ugandas ei ole paljudel lastel võimalik käia koolis ja omandada haridust. Me oleme loonud haridus-sponsorlus programmi, mille abil toetada laste koolikulusid, et neil oleks võimalik koolis käia ja luua endale paremat tulevikku.

Kui palju maksab Ugandas koolis käimine?

Ugandas on hariduse omandamiseks kolm võimalust –  riiklikud koolid, päevased erakoolid ja internaatkoolid. Seni oleme saatnud oma lapsed internaatkooli, kuna seal on lastele võimaldatud ka päevas kolm toidukorda ning soe ase magamiseks, mis on samuti miski, millest nad väljaspool kooli muidu puudust tunneksid. Erakoolid (nii päevased kui internaatkoolid) on lisaks oluliselt parema hariduskvaliteediga, kuna õpetajatel on aega ja motivatsiooni ka reaalselt lastega tegeleda. 
Riiklikes koolides ei saa lapsed head haridust ning samuti ei ole seal ka lastele turvaline keskkond.

INTERNAATKOOL

Võrreldes riiklike koolidega saavad lapsed internaatkoolis õpetajatelt rohkem tähelepanu ning on hoitud ja turvalises keskkonnas.

Ühe aasta õppetasu, koolitarbed, majutustarbed, koolivaheaja lisaõppe ja erinevad lisakulud oleme jaganud ära 12 kuu peale ning saanud kuutasuks 84 EUR.

PÄEVANE ERAKOOL 

Kui internaatkooli kuutasu on toetuseks liiga suur, siis on võimalik saata lapsed ka päevasesse erakooli, kus õpetajad neile samuti rohkem tähelepanu pühendavad kui riiklikes koolides.
Lapsed ei ööbi koolides ning selle võrra vähenevad kulud seoses majutuskuludega.

Õppemaks koos koolitarvetega on kokku 55 EUR kuus. 

 NB. Päevast koolivõimalust saame pakkuda vaid lastele, kes elab erakooli lähistel. Kirjuta meile, et uurida selle võimaluse kohta. 

Kui tunned kutset üht last aidata ja talle kinkida võimalus hariduseks – kirjuta meile.
Saame koos leida Sulle sobiva lahenduse ning vajadusel leida kellegi kellega ka näiteks koolitasu kahe peale maksta – väga suureks abiks on ka see, kui saad toetada ühe lapse koolikulusid pooles ulatuses ehk 42 EUR kuus. Sellisel juhul leiame ühele lapsele kaks toetajat, kes tal koolis käia aitavad!

Parema homse nimel.